Jak to mají děti s plaváním

Krom cestování jsou prázdniny obdobím, kdy míříme k vodě. Ať už se jedná o koupaliště, rybníky, bazény či aquaparky. A vy byste letos chtěli konečně naučit vaše dítě plavat. Jak na to, aby se něco nepokazilo?

Určitě jste už narazili na někoho, kdo nerad plave a bojí se vody. Někoho, kdo nikdy nejde do hloubky a raději se brouzdá jen po kotníky. Jenomže….co udělat, aby takhle jednou nedopadlo i vaše dítě? Jsou dvě možnosti. Pokud jsme s vaším dítětem chodili na “kojenecké koupání” bude zřejmě na vodu zvyklé a nebude se bát. Jestli jsou mu však už tři nebo čtyři roky a bazén uvidí poprvé, je tu předpoklad, že strach se přirozeně objeví. Proto na to musíte jít opatrně. Společně!

Hlavní pravidlo je: žádný spěch. Hezky pomalu. Nejprve do malé hloubky. A ne s tím, že “se jdeme učit plavat” ale jdeme si hrát. Můžete šplouchat vodu nebo hrát hru “Spadla lžička do kafíčka”. Odborníci nedoporučují, aby děti používaly kruh, vhodnější jsou křidýlka. Ty rozhodně z ničeho nic nesundáváme, ale postupně je odfukujeme a hlavně na dítě neustále dohlížíme. Zároveň by dítě nemělo mít křidýlka moc dlouhou dobu, aby si na ně příliš nezvyklo.

Dobré je i to, aby ten, kdo dítě učí plavat, měl sám vodu rád. Ony totiž děti jsou moc dobří pozorovatelé a strach by poznaly.

  • Děti
  • Koupání
  • plavání
  • voda
  • Zapoj se do diskuze!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *