TOP 5 filmů pro děti na prvním stupni

Vybrali jsme pro vás pět filmů, kterými nepohrdne žádné z vašich ratolestí. U většiny z nich se nebudete nudit ani vy, zejména u české pohádky S čerty nejsou žerty, která se se svou Dorotou Máchalovou řadí mezi klasiku české kinematografie. Přejeme příjemnou podívanou!

Happy Feet (animovaný)

Zpěv je u tučňáků nepostradatelnou dovedností…. Ovšem právě hrdinovi tohoto snímku, tučňáku Brumlovi, zrovna tato dovednost chybí. Za to dovede skvěle tancovat! Miluje step. Díky okolnostem spojených se zpěvem je však vyloučen z komunity a dostane se mimo domov, kde zažívá nespočet dobrodružství…

S čerty nejsou žerty (hraný)

Jak už to tak bývá, v pohádkách jsou bytosti zlé i dobré. Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci, kterého sama utrápila k smrti. Naštěstí si jejího počítání všimlo peklo, jenomže…i to se občas splete a díky tomu se změní osud nejenom Petrovi!

Harry Potter a kámen mudrců (hraný)

Příběh sirotka Harryho Pottera zná většina dětí, ať už z knížek nebo z filmů. Napínavá dobrodružství začínají odjezdem Harryho do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Je to pro něj nový život, který ale zdaleka nebude procházkou v růžové zahradě. Obzvlášť, když se začne probouzet Harryho záhadná minulost a její temný hrdina, Lord Voldemort.

Doba ledová  (animovaný)

Už jen fakt, že v hlavní roli snímku vystupují tři animovaní hrdinové – mamut, tygr a lenochod – zaručuje vtipnou podívanou. Právě tito parťáci (kteří jsou mimochodem každý úplně jiný) najdou lidské mládě, moc roztomilého človíčka, a usmyslí si, že ho vrátí rodičům. Během dobrodružné cesty mají zvířata spoustu starostí, radostí a velmi vtipných momentů.

Zvonilka: Tajemství křídel (animovaný)

Tento milý a fantastický příběh zároveň vypráví dětem příběh o víle Zvonilce a o dalších kouzelných bytostech. Příběh o přátelství, odvaze, odhodlání a lásce.

Zdroj: ČSFD.cz

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

  • filmy
  • legrace
  • předškoláci
  • školáci
  • Zapoj se do diskuze!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *