Hry pro malé školáky: II. část

Pokud vás inspirovaly hry z první části tohoto článku, věříme, že se svými dětmi vyzkoušíte i další. Snažíme se vybírat takové, ke kterým není potřeba drahých a složitých pomůcek a zároveň takové, které vyžadují součinnost rodiče. Hra by měla být totiž stmelovacím prvkem rodiny.

Schovávaná kartiček

Společně s dětmi vystříhejte barevné kartičky. Rodič je pak schová po bytě, vždy tak, aby byl alespoň kousek vidět. Na povel začne dítě/děti hledat. Počítá se čas a počet nasbíraných karet. Nebojte se dát některou z kartiček třeba do menší výšky a naaranžovat k ní židli. Dohlížejte na dítě, ale pokuste se ho nechat si podat kartičku samotné. Pokud se dětem nepodaří najít všechny, vytvořte rychle orientační mapku, která jim pomůže.

Hra rozvíjí jemnou motoriku, orientační smysl i pohybové dovednosti.

Kdo s koho

Takovou hru můžete hrát kdykoliv a kdekoliv, obzvlášť tehdy, potřebujete-li děti nějak zabavit. Například čekáte na zastávce na autobus, tak začnete soutěžit, kdo vydrží stát déle na jedné doze. Nebo kdo dříve doběhne do určeného cíle, kdo si dříve zaváže botu, kdo nasbírá víc pampelišek atd. Dítě nepozná, že se vlastně jedná o pozitivní motivaci k jakékoliv činnosti.

Poznej podle atlasu

Když je venku hezky, rodiče i děti to láká ven. Třeba na výlet do ZOO. Zkuste si před tím s dítětem sednout k atlasu zvířat nebo k internetu a na kartičky si vypsat (děti mohou ještě dokreslit obrázky) základní informace několika druhů, jejichž výskyt v zoologické zahradě očekáváte. Na samotném výletě pak děti k jednotlivým zvířatům kartičky přiřazují a zkoušejí si vybavit základní informace, které jste tam společně napsali (např. kolika let se dožívá želva, jaké vlastnosti mají gorily, kolik měří žirafa atd.)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

  • fantazie
  • hra
  • rozvoj
  • školáci
  • Zapoj se do diskuze!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *