Hry pro malé školáky: I. část

V jiných článcích už jsme předeslali, že hra pomáhá dětem s rozvojem různých dovedností. A to v jakémkoli věku. Máte-li doma malého školáka, můžete se inspirovat například níže uvedenými tipy.

Hra „Myslím si“

Hra je založena na pokládání otázek. Rozvíjí u dítěte pozornost, schopnost naslouchat i slovní zásobu. Je založena na tom, že vy nebo dítě si myslíte nějakou věc. Předem se domluvíte, zda  to bude nějaký předmět v místnosti nebo klidně žijící osobnost a tak dále.

Ten, kdo „si myslí“, může na otázky odpovídat pouze ano nebo ne. Tázající se pomocí otázek postupně dozvídají různé indicie, které jim pomohou určit danou věc či osobnost.

Hra s písmeny

Potřebujete k ní 7 kostek, které polepíte písmeny. Hráč hodí všemi sedmi kostkami a snaží se  z daných písmen, která padnou, sestavit slovo. Nemusí využít všechny písmena. Ale za každé použité má bod. Pokud nemáte kostky, můžete písmena napsat na kartičky a potom je  losovat.

Děti si procvičí písmenka, která znají, rozvíjí slovní zásobu i koncentraci.

Člověče nezlob se

Není divu, že tuto hru znají jak rodiče, tak prarodiče, hraje se už desítky let. Důvod je prostý. Děti i dospělé učí mnohému. Poprat se se soutěživostí, naučit se umění prohry, strategii, počty a mnoho dalšího. Tato hra má v dnešní době mnoho obměn, ale postačíme si i se základními pravidly. Cílem je dostat všechny 4 figurky do domečku, takticky nasazovat panáčky, když nám padne šestka, vyhazovat panáčky spoluhráčů atd.

Přejeme hezkou zábavu!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

  • hra
  • Rodiče
  • rozvoj
  • stolní hry
  • školáci
  • Zapoj se do diskuze!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *