Emoční inteligence. Proč je tak důležitá?

V první řadě bychom měli vysvětlit, co to vlastně ta emoční inteligence (EQ) je. Jedná se o schopnost vycházet sám se sebou i s druhými. Kdo ji nemá, bude to mít v životě docela těžké…

Přečtěte si také

Právě emoční inteligence totiž rozhoduje o tom, jak jsme v životě úspěšní. Můžeme mít vysoké IQ, ale chybí- li nám EQ, je to malér! Uveďme si to na jednoduchém příkladu: Když naše dítě čeká ve škole test, může být chytré, může znát odpovědi, ale když ho polapí stres a nervozita, nemusí v testu uspět.

Pro další příklad nemusíme chodit daleko ani v dospělosti. Co když máte spoustu nápadů, které, v případě, že by se realizovaly, by vám vydělaly balík. Jenomže…musíte je umět prodat! Musíte umět obhájit svá stanoviska, mluvit s lidmi, být asertivní, sebevědomí a přesvědčiví…musíte mít emoční inteligenci na vysoké úrovni.

Emoce jsou opravdu velmi důležité, už jen proto, že nám pomáhají vyjadřovat naše pocity. Málokdo však ví, že nejdůležitější je se rozvoji emoční inteligence věnovat už ve velmi útlém věku dětí. Jak? To se dočtete v zítřejším dalším článku.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

  • Děti
  • rady
  • rozvoj dětí
  • tipy
  • Zapoj se do diskuze!

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *